Polfund na pokładzie Invest in Szczecin Open. Będziemy wspierać jedno z najważniejszych dla Szczecina wydarzeń sportowych

Polfund będzie partnerem jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych w Polsce – challengera tenisowego Invest in Szczecin Open. Turniej odbywa się w Szczecinie we wrześniu i rokrocznie przyciąga do stolicy Pomorza Zachodniego największe nazwiska sportowe z całego świata.

– Polfund na co dzień zajmuje się wspieraniem przedsiębiorców. Zaangażowanie w to wydarzenie to dla nas przejaw społecznej odpowiedzialności biznesu, a jednocześnie wielka satysfakcja, bo wspieramy markę, która stanowi sportową jakość samą w sobie – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polfundu.

Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A. będzie wspierać Invest in Szczecin Open w latach 2024-2026. Na taki czas podpisano list intencyjny, który zainaugurował współpracę między szczecińską firmą, a Gminą Miasto Szczecin i organizatorami sportowego wydarzenia.

– Polfund zajmuje się poręczeniami dla przedsiębiorców. Otwieramy drzwi do kredytu, gdy kredytobiorcy brakuje odpowiedniego zabezpieczenia. Dzięki temu firmy mogą utrzymać płynność finansową i inwestować w rozwój. Mamy na koncie wspieranie największych i najbardziej znanych firm, ale i małych przedsiębiorstw, które z naszą pomocą debiutowały, a teraz odnoszą spektakularne sukcesy – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polfundu.

– Dzisiaj  dołączamy do ekipy, która sprawia, że Szczecin jesienią staje się rokrocznie tenisową stolicą Polski. To dla nas wyróżnienie – mówi prezes Marcin Pawłowski.

– Partnerów głównych od zawsze na turnieju może być tylko czterech i do tego zacnego grona obok Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Lexus Szczecin i mvb dołącza dziś Polfund. To dla mnie bardzo ważna rzecz, gdyż pojawienie się nowego partnera pozwoli nam usprawnić turniej np. poprawić kwestie organizacyjne związane z festiwalem muzycznym, ale także przyciągnąć do naszego miasta jeszcze lepszych zawodników – mówi Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju Invest in Szczecin Open.

– Cieszę się, że mamy nowego sponsora głównego – tak poważną instytucję jak fundusz poręczeń kredytowych. Liczmy na tę współpracę, która potrwa co najmniej 3 lata i pomoże nam rozwijać i promować Szczecin nie tylko na arenie polskiej, ale i międzynarodowej – dodał Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin .

Polfund zamierza być aktywnym partnerem w organizacji wydarzenia. Poza wsparciem finansowym, chcemy promować Invest in Szczecin Open oraz przedstawiać idee wydarzenia podmiotom gospodarczym z którymi współpracujemy.

– Uważam, że każda dobrze prosperująca firma w Szczecinie powinna wspierać takie duże imprezy. Pomagamy firmom w ich rozwoju i tak samo chcemy wspierać rozwój polskiego tenisa. Już w ubiegłym roku rozmawialiśmy o zawiązaniu współpracy i ta decyzja nie była dla nas trudna do podjęcia – podsumował prezes Polfundu Funduszu Poręczeń Kredytowych S.A. i Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Turniej startuje 9 września, a mecz finałowy rozegrany zostanie w niedzielę 15 września. Start sprzedaży biletów planowany jest na 1 sierpnia.