Jak to działa? Wniesienie wadium do przetargu – jak je uzyskać?

Zabezpieczenie wadialne w przetargu

Informujemy, że serwis internetowy Ewadia.pl będzie działał w pełni poprawnie na przeglądarkach:

 • Google Chrome
 • Mozzila Firefox
 • Microsoft EDGE

Proces aplikowania o poręczenie wadialne jest prosty i intuicyjny. Obecna wersja jest dostępna dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą jako tzw. JDG (Jednoosobowa Działalność Gospodarcza) oraz Spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i Spółek akcyjnych. Bardzo przypomina zakupy w sklepie internetowym. Składa się z następujących kroków:

 

Wprowadź dane potrzebne do wniesienia poręczenia wadialnego

 

Naprawdę wymagamy minimum danych:

 

 • Potrzebujemy dla identyfikacji Twojej firmy: numeru NIP, danych osoby, która składa wniosek w jej imieniu (imię i nazwisko, numer telefonu, email).
 • W kwestii przetargu potrzebujemy: numeru (chodzi o numer „zamówienia o przetargu” to tylko 6 cyfr, możesz go znaleźć w dokumentacji przetargowej lub na stronie: https://searchbzp.uzp.gov.pl/Search, wzorcowy numer to: 123456-N-2020) oraz wartość wymaganego wadium.
 • Chcemy też poznać Twoje doświadczenie w zakresie przetargów: ilość przetargów, w których uczestniczyłeś, ilość wygranych przetargów i zaokrągloną wartość wygranych przetargów,
 • Poprosimy też o akceptację kilku standardowych Oświadczeń.
 • Chcemy się upewnić, że mamy do czynienia z Tobą (a nie automatem), dlatego prosimy o zaznaczenie reCaptcha (standardowe rozwiązanie firmy Google),
 • Na e-mail wskazany we wniosku otrzymasz link autoryzacyjny, po kliknięciu w który będziesz mógł kontynuować proces. E-mail jest wysyłany błyskawicznie – jeśli jeszcze go nie otrzymałeś upewnij się, że nie trafił do SPAMU.

 

Sprawdź ile będzie kosztowało poręczenie wadialne

 

Doskonale wiemy, że oczekujesz atrakcyjnej ceny za udzielenie poręczenia. Już teraz podpowiemy Tobie, że możesz ją obniżyć, jeśli:

 

 • zarejestrujesz się w naszym serwisie (gorąco zachęcamy – zaznacz tą opcję, a przy kolejnym wnioskowaniu będziesz miał jeszcze więcej korzyści, m.in.: prostszy proces, niższe koszty, autoryzacja kodem SMS),
 • wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych marketingowych,

 

Za każdym razem cena jest ustalana indywidualnie.

 

 • Zaakceptuj, aby przejść dalej (na tym kroku możesz się cofnąć, aby ewentualnie poprawić dane we wniosku – bez żadnych konsekwencji).

 

Zaakceptuj warunki zabezpieczenia wadialnego

 

Akceptacja warunków cenowych to jedno, w kolejnym kroku przedstawimy Tobie – wzory dokumentów, które od nas otrzymasz. Możesz je pobrać i  zapoznać się z nimi. Żeby przejść dalej musisz zaakceptować – zaprezentowane wzory dokumentów i regulacji.

 

 • Zaakceptuj, aby przejść dalej (na tym kroku możesz się cofnąć, aby ewentualnie poprawić dane we wniosku, czy kalkulacji – bez żadnych konsekwencji).

 

Zapłać za poręczenie wadialne

 

W tym kroku – prosimy o realizację płatności. Masz do wyboru aż 2 różnych operatorów płatności, współpracujących ze większością polskich banków.

 

 • Po realizacji płatności – wylogowaniu się z banku zostaniesz z powrotem przeniesiony do naszego systemu, aby dokończyć proces.

 

Podpisz dokumenty o udzielenie poręczenia wadialnego

 

To już przedostatni krok, jeśli aplikowałeś jako niezarejestrowany użytkownik naszego systemu możesz wybrać jedną z dwóch opcji podpisu dokumentacji poręczeniowej:

 

 1. Podpis kwalifikowany – jeśli go posiadasz – otrzymasz komplet dokumentów online (po podpisaniu ich przez przedstawicieli POLFUND FPK S.A.),
 2. Podpis przy Kurierze – jeśli wybierzesz tę opcję, pamiętaj, że dokumenty dotrą do Ciebie w formie „papierowej” w ciągu kilku dni. Otrzymasz kod śledzenia przesyłki, za pomocą którego będziesz mógł monitorować jej dystrybucję w serwisie www firmy kurierskiej.

 

Jeśli aplikujesz jako zarejestrowany użytkownik naszego systemu możesz wybrać jedną z dwóch opcji podpisu dokumentacji poręczeniowej:

 

 1. Podpis kwalifikowany – jak wyżej,
 2. SMS – to działa podobnie, jak potwierdzenie przelewu w banku. Otrzymujesz na swój telefon SMSa z kodem, który przepisujesz do aplikacji i podpisane!

 

 Odbierz poręczenie zapłaty wadium online lub od kuriera

 

W zależności od wybranej przez Ciebie opcji podpisu/autoryzacji możesz pobrać dokumenty online, wyślemy je również na Twój e-mail lub po prostu otrzymasz je w wersji papierowej od Kuriera.

 

Podsumowując – poręczenie wadialne możesz nabyć łatwo i przyjemnie, bez wychodzenia z domu czy biura. Zdecydowanie zachęcamy do założenia konta w naszym systemie. Składanie kolejnych wniosków, jako zarejestrowany i zalogowany użytkownik naszego systemu jest o 50% szybsze i tańsze, a to nie wszystkie korzyści, na które możesz liczyć.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Telefon

91 424 31 30

Adres

POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.
ul. Monte Cassino 32
70-466 Szczecin

Formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez ewadia.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)

  Właścicielem serwisu ewadia.pl jest POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A. 

  POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych Spółka Akcyjna z siedzibą w Szczecinie, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym Szczecin - Centrum w Szczecinie,  XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000045150;  NIP: 851-27-50-369; REGON: 812398913; wysokość kapitału zakładowego: 16.000.000 PLN.;  wysokość kapitału wpłaconego: 16.000.000 PLN

  Dane kontaktowe

  Telefon

  91 424 31 30

  Adres

  ul. Monte Cassino 32
  70-466 Szczecin

  *POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A. wg Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości  jest funduszem poręczeniowym zgodnie z art. 6b ust 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r., Nr 42, poz. 275), tym samym Fundusz jest umocowany do udzielania poręczeń wadialnych w myśl zapisów art. 45 ust. 6 pkt 5 oraz art. 148 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych.